Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w przedszkolu to wyjątkowy dzień poświęcony edukacji ekologicznej najmłodszych. Maluchy uczą się, jak dbać o naszą planetę każdego dnia, co jest bardzo ważne. Dlatego aktywności związane z tym tematem są realizowane w naszym przedszkolu przez cały tydzień.

Przedszkolaki przystępują do różnorodnych aktywności: malują plakaty z przesłaniem o ochronie środowiska, biorą udział w grach edukacyjnych, zajmują się segregacją odpadów, sadzą rośliny w doniczkach, które będą pielęgnować, śpiewają piosenki o tematyce ekologicznej oraz dzielą się swoimi refleksjami na temat tego, co mogą zrobić, aby chronić naszą planetę. Jest to nie tylko okazja do nauki i zabawy, ale przede wszystkim doskonała lekcja odpowiedzialności i troski o Ziemię.

Grupy 4-latków A oraz 4-latków B z ul. Miłej odwiedził pan Dominik Twardowski z Nadleśnictwa w Poddębicach, by opowiedzieć dzieciom, jak ważną rolę dla naszej planety odgrywają lasy oraz jak możemy o nie dbać. Serdecznie dziękujemy panu Dominikowi za tę cenną lekcję.

Dzieci uczą się, że każdy może być bohaterem, dbając o otaczający nas świat. Wychodzą z przedszkola pełne radości i świadomości, że są częścią wielkiego wysiłku na rzecz ochrony naszej planety. Mamy nadzieję, że dzieci zachowają w sobie te doświadczenia na długie lata i będą kontynuować swoją ekologiczną misję także poza murami przedszkola.

Katarzyna Węglewska

Sylwia Augustyniak-Jaszczak