Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - mobilne kąciki czytelnicze

Mobilne kąciki czytelnicze

„Wielki skarb, który przenosi każdego w inny świat” - tymi słowami pani Magdalena Pańczyk - dyrektor przedszkola zaprosiła dzieci do codziennego korzystania z „Mobilnych kącików czytelniczych”, które zagościły w poszczególnych grupach wiekowych na ul. Przejazd i ul. Miłej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Różnorodność zakupionych nowości wydawniczych, w związku z realizacją uchwalonego przez Radę Ministrów na lata 2021-2025 projektu, będzie sprzyjać poprawie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem przyglądały się nowym, różnorodnym, kolorowym książkom, ułożonych na półkach kącika czytelniczego. Wspólnie z wychowawcami stworzyły przyjazną przestrzeń, w której będą mogły obcować z książką, pamiętając o właściwym jej wykorzystaniu. Dostęp do zróżnicowanych materiałów czytelniczych, takich jak książki papierowe, e-booki, książki działające na zmysły dzieci, z pewnością wpłyną na ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

Na dobry początek pani Magdalena Pańczyk- dyrektor przedszkola wraz Anna Cichą – wicedyrektorem, propagując codzienne czytanie przypomniały 6-latkom książkę „Dzieje Chłopca Małego Króla Maciusia Pierwszego”, a z kolei najmłodsze dzieci
z uśmiechem na twarzy wysłuchały treści książeczki „Jadzia Pętelka robi siku”.

Życzymy owocnych przygód, które z pewnością przyniesie codzienne czytanie nowej książki.