BUDOWA PLACU ZABAW

Budowa placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Poddębicach to operacja zrealizowana

w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020.

Zapraszamy do składania ofert cenowych. Szczegóły na stronie BIP w zakładce Menu przedmiotowe.

Operacja została dofinansowana przez Zarząd Województwa Łódzkiego, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach EFMR oraz finansowana ze środków własnych  wnioskodawcy Gminy Poddębice Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach.

Celem operacji jest propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego, rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego obejmującego tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką.

Realizacja operacji przyczyniła się do rozwoju infrastruktury rekreacyjnej w Poddębicach poprzez budowę placu zabaw oraz wyposażenie w elementy małej architektury.

Dzięki realizacji projektu powstało nowoczesne miejsce wypoczynku i rekreacji, z którego mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy, w tym dzieci uczęszczające do naszego przedszkola.

Na placu zabaw zainstalowane zostało wielofunkcyjne urządzenie zabawowe zawierające m.in.: ruchome mostki, zjeżdżalnie, tunel, zegar, kółko i krzyżyk, zamontowana została huśtawka oraz ławka, kosz, tablica z regulaminem placu zabaw, oświetlenie w postaci lampy solarnej. Zakres projektu obejmował także uporządkowanie i zniwelowanie terenu oraz wykonanie nawierzchni trawiastej i piaskowej. Teren placu zabaw został ogrodzony.