Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 23.04.2024 r. dzięki życzliwości Komendanta Straży Pożarnej Pana Tomasza Matusiaka oraz Panów Strażaków przedszkolaki z ulicy Przejazd mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami  dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem obejrzały strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzały hełm. Z  entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Dużą atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska.